Zpět nahoru

BDIH

BDIH logo

Původ: mezinárodní institut Ecocontrol/BDIH
Rok vzniku: 1996
Značky: Lavera/Laveré, Logona, Sante Naturkosmetik, Primavera, Weleda, Dr. Hauschka, Fitne a jiné

Známka BDIH - Kontrolovaná přírodní kosmetika je původně německou nejstarší platnou známkou kvality z roku 1996. Od roku 2001 je registrována mezinárodním institutem Ecocontrol/BDIH. Najdete - li na obalu výrobku tuto ochrannou známku můžete si být jisti následující kvalitou:

  • výrobek je vyráběn, pokud je to možné, z nejkvalitnějších surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě
  • sběr surovin probíhá šetrným způsobem, aby nedošlo k zatížení životního prostředí
  • výrobek neobsahuje parafín, vazelínu, ani jiné ropné produkty - látky cizí lidskému organismu
  • neobsahuje žádné syntetické konzervační látky, barviva či syntetickou parfemaci
  • výrobek ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech a ani není testování zadáváno jiným firmám

Kontrolovaná přírodní kosmetika zavazuje výrobce k následujícímu: transparentní výrobní postupy, aktivní nasazení proti používání genetických manipulací, aktivní podpora ekologického zemědělství, důraz na ekologickou a sociální únosnost výroby (fair trade) a další.

Avšak známka BDIH nemusí nutně znamenat, že se jedná o bioprodukt!  V době, kdy směrnice vznikala, nebyl na ekologický původ přírodních surovin kladen takový důraz jako nyní. Z těchto důvodů v názvu nejsou výrazy bio ani organic, ale Kontrollierte Natur Kosmetik – kontrolovaná přírodní kosmetika.  Ačkoliv jsou při výrobě používány zpravidla certifikované biosuroviny, jejich skutečný podíl v konečných výrobcích není na obalu procentuelně deklarován.