Zpět nahoru

Cosmos

Cosmos logo

Původ: mezinárodní organizace
Rok vzniku: 2014
Značky: zatím ve fázi příprav

Po několika letech diskuzí se hlavní certifikační agentury v Evropě  (BDIH -Německo, Soil Association -UK, Ecocert a Cosmebio - Francie, ICEA -Itálie a Ecogarantie - Belgie) dohodly na sladění svých standardů pro přírodní a bio kosmetiku a vytvořily certifikační známku COSMOS. Ke známce se postupně přidávají i jiné certifikační agentury ve světě. V současné době je známka zaregistrována nejden v Evropě, ale i v USA, Austrálii, Japonsku, Korei a Číně.

Nové přísné standardy poskytují dvě úrovně certifikace: Cosmos Natural a Cosmos Organic.

Podmínkou pro získání obou typů certifikátů je dodržení podmínek daných Cosmos standardem, jež zahrnují jak požadavky na složení, tak i pravdila pro výrobu (která musí být úsporná a šetrná) a na recyklovatelnost obalových materiálů.

COSMOS NATURAL:  kosmetický produkt takto označený nesmí obsahovat parabeny, ftaláty, geneticky modifikované suroviny ani ropné produkty. Při výrobě takto označené přírodní kosmetiky se také klade důraz na úspornou a šetrnou výrobu.

COSMOS ORGANIC: u produktů takto označených musí být navíc 95% surovin bio původu a minimálně 20% z celkové váhy produktu musí být bio včetně vody.

Pokud je produkt certifikovaný jednou z evropských certifikovaných společností (např. EcoCert, BDIH) a splní zároveň standardy Cosmos, umisťuje se příslušná úroveň certifikace ve formě nápisu pod logo dané certifikační společnosti.

Více informací naleznete na: http://www.cosmos-standard.org.