Zpět nahoru

Ecocert

Ecocert logo

Tato známka potvrzuje, že produkty obsahují suroviny z ekologického zemědělství a - na rozdíl od známky BDIH - informují o skutečném podílu těchto surovin ve výrobku. Původně pouze certifikační a kontrolní orgán pro ekologické zemědělství, EcoCert dnes patří mezi největší certifikační společnost pro bio kosmetické výrobky. Společností EcoCert provádí certifikaci bio produktů ve více než 80 zemích světa.

Pro obdržení certifikátu EcoCert musí produkt splňovat tyto přísné požadavky:  

1. Výrobky nesmí obsahovat: GMO (geneticky modifikované organismy), parabeny, fenoxyethanol, nanočástice, PEG, syntetické vůně a barviva a látky živočišného původu (vyjma látek přirozeně zvířaty produkovaných jako je např. mléko, med). Na výrobky jsou použity biologicky odbouratelné nebo recyklovatelné obaly.

2. Minimálně 95% všech složek výrobku musí být přírodního původu.

Podle obsahu použitých surovin v kvalitě bio se mohou udělovat dva typy ochranné známky: 

  • EcoCert ECO pro produkty, kde minimálně 50% rostlinných složek je bio původu a 5% všech ostatních složek podle váhy je bio původu (pochází z ekologického zemědělství)
  • Přísnější EcoCert BIO označuje výrobky, jejichž minimálně 95% rostlinných složek musí být bio původu (z ekologického zemědělství) a minimálně 10% všech ingrediencí podle váhy musí být bio původu

Procentuální podíl složek z ekologického zemědělství je uváděn na obalu.

3. Certifikační orgán provádí roční audity všech míst výroby a obalu výrobku.

Poznámka: některé složky, které se velmi často v kosmetice objevují (jako je voda, soli, minerály) nemohou být certifikovány bio, protože nepocházejí ze zemědělství. Například šampony a některé krémy, většinou složené převážně z vody, obsahují mezi 10% - 40% bio složek a 95% složek přírodního původu. Naproti tomu éterický olej, který neobsahuje vodu, může obsahovat až 100% bio složek.