Zpět nahoru

Ecogarantie

Ecogarantie logo
Původ: Belgie
Rok vzniku: 2002
Značky: Almawin, Sonett, Klar, Floressence
 

Ecogarantie je dnes již mezinárodní značka pro ekologické produkty. Má standardy jak pro přírodní kosmetiku, produkty osobní hygieny, ale i ekologické prací a čistící prostředky. Produkty označené logem Ecogarantie splňují přísná pravidla, která jsou zárukou kvality a šetrnosti k přírodě.

Belgická bio značka Eco Garantie je rozšířena především v Belgii, kde také vznikla. Nalézt ji ale můžeme také na produktech, které se prodávají po celém světě. Kontrolu a certifikaci má na starosti mezinárodní nezávislá certifikační organizace Ecocert a Integra.

Standardy, podle kterých je značka udělována, byly vyvinuty na základě respektu ke křehké rovnováze mezi rostlinami a živočichy. Hlavní závazek tvoří trvalá udržitelnost a péče o spotřebitele - nesmí docházet ke klamání spotřebitele ani k ohrožení zdraví používáním látek, u nichž byly jejich nepříznivé účinky prokázány. Proto je dbáno na čistě přírodní složení a u látek nepřírodních dochází k přísné regulaci. 

Produkty označené logem Ecogarantie nesmí obsahovat ropu a látky z ropy vyrobené (parafín, petrolej, atd.), syntetická barviva a parfemaci, geneticky modifikované suroviny. Velmi přísně je regulováno použití stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů nepřírodního původu. 

Množství surovin pocházejících z ekologického zemědělství zde není nijak dáno, je ale žádoucí, aby tvořilo největší možný podíl.

Eco Garantie také zakazuje testování na zvířatech.

http://www.ecogarantie.eu/