Zpět nahoru

Sonett Sensitive prací gel 2l

Velikost balení: 
2l
Země původu: 
Německo
Cena:280 Kč
K dodání ve úterý 23.7.
Náš kód: 
02308
EAN: 
4007547501829

Řada Sensitive (Neutral) je určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou

Tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo pro ruční praní i praní v pračce při teplotách od 30°C do 95°C. Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitilivější pokožku. Je mimořádně vhodný pro alergiky, citlivou pokožku i malé děti.

Dávkování

Díky neagresivnímu přírodnímu složení je prací prostředek vhodný pro bílé i barevné prádlo. Při teplotách od 50°C doporučujeme přidat k pracímu gelu Bělící prostředek Sonett.

Při praní v pračce na 4,5kg prádla dávkujte do zásobníku 50-100 ml dle následující tabulky (1 uzávěr = 40ml):

měkká voda: 50-100ml
středně tvrdá voda: 100ml + 40ml SONETT Změkčovač vody
tvrdá voda: 100ml + 60ml SONETT Změkčovač vody

Ruční praní: 40 ml na 5l vody

Doporučení 

Účinky mýdlových pracích prostředků se mohou plně rozvinout pouze v měkké vodě, z toho důvodu je NUTNÉ přidat změkčovadlo ke každému praní ve středně tvrdé či tvrdé vodě.

Sonett nabízí následující produkty na změkčení vody:  Sonett Změkčovač vody 500g a Sonett Změkčovač vody 5kg.

Při praní bílého prádla je vhodné k pracímu prášku Sonett přidat bělidlo: Sonett Bělící prostředek 450g a Sonett Bělící prostředek 5kg.

Zvláštnosti produktu

Zvláštní energeticky úsporná metoda zmýdelňování, použití olejů a éterických olejů z ekologického zemědělství a na tekutý prací prostředek vyloženě příznivý poměr ceny k množství vypraného prádla, to jsou vynikající znaky tohoto produktu.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek

Mýdlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě mýdla se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení. V tomto účinku je mýdlo zesilováno cukrovým tesidem a deriváty kokosového oleje, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin. Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. Alkohol, který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky.

Biologické odbourávání

Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.

Upozornění:: Za teplot pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Skladujte mimo dosah dětí. Celý obal je recyklovatelný.

Zásady ekologické drogerie SONETT

  • Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
  • Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
  • Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru
  • Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů
  • Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem více ekocertifikátů. 

Složení: 

Aqua, potassium soap*, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C8–14 fatty alcohol sulphate, alcohol, sulphated castor oil, potassium citrate

*surovina z ekologického zemědělství