Zpět nahoru

Seznam článků

Stránky

Nebezpečný teflon
Nejnovější poznatky ukazují, že chemické látky, které se z teflonového nádobí při vaření uvolňují, mohou být pro lidské zdraví a životní prostředí mnohem škodlivější, než se doposud předpokládalo. Škodlivé pro člověka a smrtelné - a to i v nepatrném množství - pro domácí ptactvo.
Vši
Vši jsou velmi častým jevem nejen v u nás, ale i v jiných vyspělých zemích. Pokud jste je doma již zažili, pak víte, jaké utrpení může vzejít z pokusu o jejich odstranění. Poradíme vám přírodní způsob odvšivení, který je účinný, bezpečný a přitom levný.
Jak pouzivat mobilni telefon bezpecne
Záření z mobilů vyvolává v poslední době stále více otázek. Nejnovější dlouhodobé studie tyto obavy potrvrzují. Zde je doporučení některých evropských zemí pro své obyvatele, jak používat mobily co nejbezpečněji.
starý farmář sbírající ovoce
Podle nejnovějších vědeckých výzkumů má lidské tělo kapacitu se dožít v dobré kondici 90 let. V naší zemi je však průměrný věk 78 let, takže nám někde mizí dobrých 12 let. Lze tyto roky získat? Jaký je recept na dlohověkost?
Formaldehyd v kosmetice
Myslíte si, že v kosmetice vašich dětí může být látka způsobující rakovinu? V dánské studii se zjistilo, že z 285 šampónů jich skoro 30% obsahovalo rakovinotvorný formaldehyd, avšak žádný ho neměl uveden na obalu jako ingredienci. Jak je to možné?
Nebezpečné záření mobilních telefonů
Nedávné studie ukazují na možnou spojitost mezi dlouhodobým používáním mobilního telefonu a vážnými zdravotními problémy. Tyto studie nejsou konečné - je potřeba mnohem více výzkumu. Vyvolávají však vážné otázky.
BPA - bisfenol A - se nachází v určitých plastech
Bisfenol A (ve zkratce BPA) je v centru pozornosti již mnoho let. Nezávislé vědecké studie z poslední doby nám ukazují, o jak nebezpečnou chemickou látku se jedná – látku, která má potenciál zvýšit riziko například rakoviny prsu u ještě nenarozených dětí.
šampon proti lupům Head and Shoulders
Šampon Head & Shoulders je nejprodávanější šampon na světě. Jak je to ale se složením tohoto šamponu? To už je trochu jiný příběh. Ingredience toxické pro člověka i životní prostředí, dráždící kůži či oči, často kontaminované karcinogeny z výroby... Posuďte sami.
Toxiny v životním prostředí
Doslova stovky toxinů na nás číhají v našem jídle, vodě, kosmetice, lécích, vzduchu, oblečení, v našich domovech a na pracovištích. Studie stále častěji ukazují vliv toxinů na vznik řady závažných onemocnění. Jak snížit zatížení našeho těla toxickými látkami se dozvíte v následujícím článku...
Kosmetické výrobky
Chemikálie, obsažené v kosmetických produktech, tam nejsou v zanedbatelném množství, ale jedná se o základní ingredience. Po vstřebání do našeho těla se tyto toxiny ukládají v našich tukových tkáních nebo v orgánech. Podívejte se, co obsahují oblíbené kosmetické výrobky, z nichž některé máte třeba i vy ve své koupelně.
Domácnost můžete uklidit i za použití zcela přírodních ingrediencí jako je citón, jedlá soda či ocet
Všechny moderní úklidové prostředky obsahují toxické látky, které znečišťují vzduch a čištěné povrchy v našem domově. Svou domácnost však můžete účinně uklidit pomocí ingrediencí, které jsou zcela přírodní a které již dávno máte v kuchyni. Vyrobte si své čisticí prostředky bez dráždivých chemikálií a výparů. Tyto staromódní způsoby jsou překvapivě účinné, levné a hlavně netoxické.
Detoxikace nám pomůže se chránit před onemocněním. Obnovuje schopnost našeho těla si udržovat optimální zdraví tim, že podporuje odstraňování škodlivin, zlepšuje cirkulaci krve, dodává tělu zdravé živiny a dává odpočinout některým orgánům.
Také se občas bez zjevné příčiny necítíte ve své kůži? Možná máte problémy s toxiny ve vašem těle. Realita dnešního moderního světa je taková, že mnoho z nás trpí důsledky vysoce chemizovaného životního stylu. Následující test vám pomůže odhalit některé symptomy spojené s toxickým zatížením vašeho těla. Možná vás překvapí, kolik příznaků může být spojeno s toxiny ve vašem těle.
Červené maso může způsobit rakovinu či srdeční nemoce
Studie ukazují, že lidé konzumující pravidelně červené maso mají až o 30% vyšší pravděpodobnost úmrtí na srdeční choroby a rakovinu než ti, kteří ho konzumují málo nebo vůbec. České Republice patří neblahé světové prvenství - každý rok je u nás diagnostikováno s rakovinou tlustého střeva téměř 8000 lidí a přibližně 4500 tisíce pacientů na ni umírá, to je v přepočtu na obyvatele nejvíce na světě!
Škodliviny v živočišných produktech
Maso a jiné živočišné produkty obsahují řadu škodlivin, které mají negativní vliv na naše zdraví. Jak je tedy možné předejít tomu, abychom si tělo zanášeli škodlivinami z těchto produktů? A můžeme tak snížit své riziko vzniku rakoviny a srdečních chorob? Vědecké studie ukazují, že to možné je.
Živočišné produkty obsahují řadu škodlivin.
Obsáhlé studie prováděné v Anglii a Německu prokázaly, že vegetariáni mají o celých 40% menší pravděpodobnost onemocnění rakovinou ve srovnání s konzumenty masa. Konzumace masa a jiných živočišných produktů s sebou nese určitá zdravotní rizika. Jedním z důvodů je, že mohou obsahovat řadu nebezpečných škodlivin.
Vinař sprejuje sad vinné révy pesticidy
Pesticidy se nalézají v mnoha potravinách, které pravidelně jíme. Jejich zdravotní rizika pro člověka byla stanovena nezávislými výzkumy vědců a lékařů po celém světě. Pesticidy jsou spojeny se zdravotními problémy jako je toxicita mozku a nervového systému, rakovina, hormonální poruchy a další. Obzvláště zranitelnou skupinou jsou děti.
Jak vybrat tu správnou kosmetiku?
Staňte se informovaným zákazníkem a zajímejte se o složení kosmetických produktů! 5 tipů jak vybrat správnou kosmetiku a vyhnout se všem nebezpečným ingrediencím, jejichž důsledky pro naše tělo mohou být velmi negativní.
Vybírejte ty správné opalovací prostředky.
Jak a podle čeho vybrat opalovací krém? Je mezi nimi nějaký rozdíl, jak zvolit správný faktor? Co jsou to chemické či minerální UV filtry? A co některé ingredience obsažené v opalovacích prostředcích, jako je vitamín A, syntetické vůně, parabeny a jiné složky?
Chemické a minerální UV filtry s různými zdravotními důsledky.
Nevíte, jaký sluneční filtr zvolit? Vyberte si ten nejbezpečnější! Zatímco chemické filtry se vstřebávají do naší pokožky, mohou vyvolat alergické reakce a mají i řadu dalších nežádoucích účinků, mezi přenosti minerálních filtrů patří, že zůstávají na povrchu kůže, kde odráží sluneční paprsky jako zrcadlo.

Stránky