Zpět nahoru

Bione Cosmetics -

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jaký je váš názor na českou značku Bione Cosmetics (prodává se v Bille, Globusu či v Pemi), která se na svých výrobcích ohání slovem BIO, přitom ani jeden výrobek nemá nějaký schválený certifikát. Nicméně po koupení hned několika výrobků musím uznat, že skutečně nemají žádné parabeny, silikony (pokud ano, je to na výrobku přímo napsáno) či SLS a SLES...

taky by mě zajímal odborný názor na tuto kosmetiku... kupuji si jí pro sebe i pro děti, tak snad dělám dobře :-)

Podívali jsme se podrobněji na medovou řadu Bio BC Bione cosmetics, konkrétně na Tělové mléko a Balzám na ruce. Ze složení obou výrobků lze vyčíst, že výrobce se vskutku snažil o formulaci poměrně málo chemicky zatíženou. Až na jednu vyjímku, a tou je ingredience parfum (vůně). Toto téma jsme již na Avocados mnohokrát zmiňovali (např. zde: toxické vůně).

Chemické vůně se řadí mezi několik nejnebezpečnějších ingrediencí v kosmetice. Mohou totiž obsahovat až neuvěřitelných 4000 ingrediencí, z nichž drtivá většina jsou syntetické sloučeniny pocházející z ropy - některé škodlivější více a jiné méně. Mnoho z nich jsou látky dráždivé, které mohou vyvolat alergické reakce, migrény či astma. Jiné z těchto neuvedených přísad zase mohou ovlivňovat naše hormonální funkce či být dokonce karcinogenní (vést k rakovině). Netřeba zmiňovat ani jejich ekologický dopad.

Navíc již samotné slovo "Bio" v názvu kosmetiky klame spotřebitele. Opravdu se nejedná o certifikovanou bio kosmetiku, kde by nezávislý certifikační orgán potvrdil jak její opravdu přírodní složení, schválené postupy při výrobě (které například omezí možnost obsahu nežádoucích látek) až po certifikaci ingrediencí pocházejících z ekologického zemědělství. Při certifikaci by se zároveň vyřešil i problém vůní, neboť v certifikované kosmetice se smí používat k parfemaci pouze esenciální oleje, pocházející z rostlin. Proč tedy výrobce, pokud chce opravdu na trh dodávat čistě přírodní produkt, nepřistoupí k certifikaci, se můžeme jen domnívat.

Celkově lze zhodnotit kosmetiku jako lepší než řadu jiných značek k dostání v supermarketech. Její ideální varianta by byla bez parfemace. Pokud ovšem jste alergici nebo chcete pro děti či sebe používat kosmetiku opravdu přírodní, volte raději certifikované značky (více o certifikacích zde: certifikace přírodní kosmetiky). Jejich možná vyšší cena se vám vrátí ve vašem zdraví.

Je certifikovaná..

Je certifikovaná..

Dobrý den!Tahle kosmetika je certifikovaná..