Zpět nahoru

Výrobci přírodní kosmetiky?

Dá se někde najít seznam výrobců či značek, které mají certifikaci. Myslím ty, které jsou k dostání na českém trhu? Znám Weledu a Laveru, ale asi toho bude víc.

Díky!

Oriflame, teď přišel s řadou Ecobeauty (ECO CERT, FSC, Vegan, Fairtrade certifikace) uvádí se 95% přírodních složek bez parabenů, silikonů, syntetických olejů. Mám doma a je velmi jemný a vyhlazující...více na http://in.oriflame.com/brands/ecobeauty tak zkuste mrknout

Krásný večer. Na přírodní kosmetiku jsem přešla po špatných zkušenostech se sprchovými gely z drogerií... způsobily mě vysušení a nepříjemné pnutí pokožky. I když jsem je používala velice dloouho, teprve před 1,5 rokem jsem toto vysušení pocítila razantně, tak jsem přes internet hledala přírodní alternativu. Nejdříve jsem zkoušela z DM kosmetiku Alverde a potom díky internetu jsem objevila spoustu jiných přírodních značek a už přešla komplet na přírodní kosmetiku. Od hlavy až k patě :-) Někde byl výběr veliký i spokojenost (sprchové gely, tělové olejíčky nebo másla, šampóny atd.) ale jidne jsem hledala velice dlouho, abych našla výrobek, se kterým bych byla maximálně spokojená. Např. gel do vlasů: můj NEJ je od britské čerstvé kosmetiky Lush (není čistě přírodní, ale je netestovaná na zvířatech) a přírodní deodoranty: spokojenost s Kiss My Face, Desert Essence a Speick (mám ráda tuhé). Opravdu jsem jich "otestovala" moc a moc a tyto jsou teď moji favorité. Teď "ujíždím" na přírodních, ručně vyráběných mýdlech, způsobem za studena. Je jich veliká spousta, ale já upřednostňuji české. Nějak jsem si z přírodních sprchových gelů nemohla vybrat :-) Mám 3 mýdlárny a jejich mydélka si nemohu vynachválit. Někdy ani nevím, které si vybrat, jak jsou všechna lákavá... Nezpůsobují mě žádné špatné reakce na kůži a pokožka je jako by trochu promazaná... super. Je sice pravda, že vůně na pokožce dlouho nevydrží, ale tento problém jsem měla i u sprchových gelů... Tak tady jsou moji "miláčkové"... Mýdlárna Čarovný Mlýn (bývalý Dům U Lvů), Mýdlárna Rubens a Mýdlárna U Dvou Koček. Nedělám nikomu skrytou reklamu, jen přidávám své názory, co mě nadchnulo z PK. Omlouvám se za dlouhý článek, ale snad jste vydrželi až do konce :-) Děkuji a mějte se krásně a v souladu s přírodou.

Přehled kosmetických značek, které splňují dané certifikace, najdete v přehledné tabulce kliknutím vlevo na odkaz Certifikace (Certifikace přírodní kosmetiky). Tuto tabulku neustále doplňujeme dle aktuálního stavu.

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor na produkt Purity Vision Bio kokosový olej? Myslíte, že je tento olej vhodný pro dětskou pokožku? Jinak Vám chci morc poděkovat za všechny vaše cenné rady, super web!:)))))))))))))))))))