Zpět nahoru

Dr.Hauschka a Alverde

Dobrý den,

moc se mi líbí Vaše stránky a jsem ráda, že někdo řeší složení kosmetických výrobků a vliv na zdraví!!:) Ráda bych se zeptala, jaký názor máte na kosmetiku Hauschka a Alverde?

Děkuji :)

Jak kosmetika Alverde, tak i Dr. Hauschka, patří mezi kosmetiky s certifikací NaTrue (více o certifikaci najdete zde). V obou případech se tedy jedná o 100% přírodní kosmetiku, která neobsahuje žádné syntetické vůně a barvy, ropné deriváty ani žádné silikonové oleje.

Alverde je soukromá značka německého řetězce drogerií DM Markt. V Česku je velmi oblíbenou kosmetikou, zejména díky své příznivé ceně. V Německu je nejprodávanější značkou přírodní kosmetiky. Alverde je však považována za značku z těch přírodních nejmíň kvalitní pokud jde o obsah účinných látek. Pokud jde o ohlasy zákazníků, je to vždy velmi individuální.  V poslední době si však řada zákazníků stěžuje na zhoršení její kvality. Řadu výrobků Alverde je ale možné vyzkoušet nejprve v mini balení a zjistit tak, zda vám sedí.

Naproti tomu kosmetika Dr. Hauschka je postavena na trochu jiném principu, jedná se o tzv. holistickou kosmetiku. Její princip spočívá v tom, že stimuluje naše vlastní tělo k regeneraci naší pleti a pleť vnímá jako obraz stavu našeho celého organismu. Pleti nedodává žádné substituční látky a nevzniká proto žádná závislost pokožky na vnějším přísunu hydratace nebo výživy. Naopak pokožka je povzbuzována, aby si potřebné látky vyráběla sama a zůstala tak dlouho aktivní a živá.

Cenově se Dr. Hauschka řadí spíše k těm dražším kosmetikám. Při přechodu na kosmetiku Dr. Hauschka se vždy doporučuje přejít kompletně, neboť jednotlivé přípravky se vzájemně doplňují (např. pleťová voda a krém) a počítat s tím, že může trvat až tři týdny, než se pleť novému principu kosmetiky přizpůsobí.

Ve stručnosti lze tedy říci, že při výběru kosmetiky záleží především na tom, kolik do ní chcete investovat, v jakém stavu je vaše pleť a co od nové kosmetiky očekáváte.

Přejeme hodně zdaru a budeme rádi, když nám sdělíte své osobní zkušenosti s jakoukoliv přírodní kosmetikou.

Děkuji Vám moc za Vaši rychlou odpověď.

Osobní zkušenost s kosmetikou Dr.Hauschka mám a ráda ji sem napíšu. Mám problémovou pleť, tj, že se mi tvoří akné, přestože mi bude už 30 let, zdravě jím, hodně piju atd..Kosmetiku Dr.Hauschka jsem používala více než 3 měsíce a to přesně dle návodu na jejich www stránkách, dala za to x tisíc a přesto mi kosmetika vůbec nepomohla, dokonce jsem zkusila i Revital masku, která se má 28 dnů nanášet každé ráno na pleť a po tom se mi pleť dost zhoršila. Snažím se to teď léčit a přemýšlela jsem proto o kosmetice Alverde, od které mám vyzkoušenou zatím jen tvářenku a po té se mi pleť nezhoršila, tak přemýšlím o dalších výrobcích, ale když jsem koukala na složení, obsahují Sodium Lauryl, což je látka způsobující stárnutí kůže a jiné problémy a zrovna přírodní to není..Navíc jejich výrobky obsahují i Parfém....

To stejné kosmetika Cannaderm a Weleda....

Je hodně těžké najít výrobky opravdu čistě přírodní bez chemie, ale naštěstí jich pár je. Máte někdo zkušenosti s výrobky na pleť bez obsahu Sodium Laurel, parabenů atd?

Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den, možná jdu s křížkem po funusu. Každopádně ráda bych Vám popřípadě pomohla. Protože mám obdobnou zkušenost. Hledáte-li kosmetiku bez všech možných i potencionálně dráždivých látek, vyzkoušejte 100 % Pure. S péčí jsem velmi spokojena. Nyní ovšem potřebuji něco "levnějšího" a proto si (jen na tělo a ruce) s radostí zakoupím Alverde.Jinak u krémů a mycích přípravků na obličej, a zejména šamponů nejspíše zůstanu u 100 % Pure. Velmi dobrou pleťovou kosmetiku nabízí i značka Inlight a Butterbean (používám ochranný krém SPF30).

Já pro dcerku, která má hodně citlivou pokožku, používám tuto českou přírodní kosmetiku https://www.originalatok.cz/detska-kosmetika/. Hezky voní a je to zatím jediná kosmetika, po které se mi dcerka neosypala, takže na ní asi postupně přejdeme celá rodina. Máte někdo zkušenost s jejími výrobky pro dospělé?

Všechny kosmetické značky, které jsou certifikované, tak nesmí obsahovat syntetické vůně (jen přírodní esenciální oleje), parabeny a jiné chemie. To tedy platí o Weledě, Dr. Hauschka, Alverde a dalších, které jsou čistě přírodní a i ten sodium lauryl sulfate je přírodního původu a není to vůbec problematická ingredience, jak uvádíš. Problém ale může být to, že máš třeba alergii na některou z těch přírodních složek - já třeba nemůžu nic, co obsahuje břízu. S akné jsem se taky roky trápila, ale když jsem našla vhodnou kosmetiku, tak se to téměř ztratilo. Mně zabrala řada Neutral od Lavery, která neobsahuje žádné extrakty z květů, výtažky z bylinek a esenciální oleje. Je fakt super a pleť se mi docela zklidnila.