Zpět nahoru

Jaký je rozdíl mezi přírodní kosmetikou a bio kosmetikou?

Tedy pokud v tom nějaký rozdíl je, trošku tápu. Děkuji

V opravdové přírodní kosmetice naleznete pouze přírodní suroviny z rostlin nebo minerálů, je zakázáno používání ropných derivátů, syntetických barviv, chemických parfemací a konzervantů. Zatímco biokosmetika se chápe ještě přísněji. Předpokládá se zde nějaký podíl bio ingrediencí (tj. pocházejících z ekologického zemědělství či z certifikovaného volného sběru). O kvalitě jednotlivých kosmetických produktů a jak moc jsou "bio" vypovídá nejlépe jejich složení a také certifikace výrobku. Například certifikační známka NaTrue má tři úrovně:

  1. přírodní kosmetika
  2. přírodní kosmetika s podílem bio ingrediencí (min. 70% ingrediencí bio původu)
  3. bio kosmetika (min. 95% ingrediencí bio původu)

Kosmetické produkty, které získají certifikaci na jedné z těchto úrovní, musí splňovat přísná kritéria dané certifikační agenturou. Vice o certifikacích najdete zde.

Určitě je dobré orientovat se podle certifikátů! Pro mě je poměrně zásadní "netestování " na zvířatech. Jsem ráda, že to již spousta značek dnes zaručuje.  Já osobně právě používám Oriflame (Ecobeauty) a bio oleje od saloosu. Obě značky jsou certifikované. Oriflame má /ECOCERT, FSC,Fairtrade,Vegan/ a Saloos CPK a CPK bio.l