Zpět nahoru

Jak se přírodní cestou zbavit tmavých skvrn

Dotaz vložen z kontaktního formuláře:

Bohužel, již mám mnoho pigmentových skvrn i přes nízký věk. Nevěděli byste, jak se přírodní cestou hnědých fleků zbavit?

Předem Vám velmi děkuji za odpověď a přeji mnho úspěchů, jste skvělý web!

Tmavé pigmentové skvrny, známé také jako sluneční či stařecké skvrny, jsou většinou hnědé nebo černé skvrny, které vznikají na místech často vystavených slunci - jako je obličej či ruce. Předejdete jim dobrou ochranou pokožky před utrafialovým zářením, tj. používáním vhodných opalovacích krémů. Skvrny jsou však bezbolestné a kromě toho, že jsou nevzhledné, nijak neobtěžují. Pokud se vám ale skvrny nelíbí, existují přírodní způsoby, jak se jich můžete pokusit sami zbavit.

Například citrón má bělící schopnosti, které vám mohou v řešení pomoci. Můžete jednoduše nanést čerstvou citrónovou šťávu přímo na postižená místa, nechat působit půl hodiny a pak opláchnout studenou vodou. Tento postup ale musíte opakovat dvakrát denně po dobu asi dvou měsíců, než si všimnete pozitivních výsledků. Pokud máte citlivou pokožku, nařeďte si citrónovou šťávu vodou nebo medem a pak aplikujte na postižené místo.

Další možností je domácí peeling, kdy odstraníte staré odumřelé buňky z povrchu kůže, čímž se postupně zbavíte i tmavých skvrn s využitím bělících schopností citrónů.

Budete potřebovat: šťávu z citronu a cukr krystal, vatové tampony nebo žínku.

Postup je následující: omyjte obličej teplou vodou, aby se vám otevřely póry. Na vatový tampon naneste šťávu z citrónu (nejlépe čerstvě rozkrojeného) v dostatečném množství. Navrh dejte asi lžičku cukru (nejlépe hnědého) a krouživými pohyby začněte obličej čistit a leštit. Vyhněte se očím a soustřeďte se zejména na problematická místa jako jsou právě tmavé skvrny, ale třeba i akné. Pokud máte citlivou kůži, citronovou šťávu můžete naředit vodou. Kyseliny v citónové šťávě pomáhají navíc zahubit všechny bakterie a vyčistit vaší pokožku. Nakonec obličej opět opláchněte.

Tyto způsoby bělení tmavých skvrn jsou velmi jednoduché, levné, rychlé a z ingrediencí, které máte doma. Peeling můžete opakovat každý den či týden, jakkoliv vám to vyhovuje a pokud to nedráždí vaší kůži.

Po použití citrónu však vaše pokožka bude obzvláště citlivá na sluneční záření, proto před pobytem venku nezapomeňte použít vhodný opalovací prostředek, nejlépe s minerálními filtry. Pokud zejména u obličeje chcete docílit maximálního ochranného efektu, po rozetření nechte krém s minerálními filtry na kůži zaschnout (může být až cca 15 minut) a pak ho naneste znovu. Přemýšlejte o tom jako o základní a vrchní vrstvě. Krém by se měl znovu na kůži aplikovat nejméně každé 2 hodiny a po delším plavání či pocení. Pokud se budete dobře chránit před sluncem, vzniku tmavých skvrn se spolehlivě vyhnete.