Zpět nahoru

Jak vyřešit, abych po použití opalovacího krému s minerálním filtrem nebyla tak bílá

Dotaz z kontaktního formuláře

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, zda při používání krému s minerálním UV filtrem 50+ (Biosolis) filtry fungují, ikdyž rozetřu krém do ztracena. Jinak je totiž výrazně bílý. Rovněž přemýšlím, že bych ho smíchala s některým přírodním Make Upem (Alverde nebo Dr. Hauschka), abych nebyla tolik bledá. Obávám se však, abych smícháním nesnížila účinnost filtrů. Případně, jaké množství krému bych musela použít, aby zůstala zachována jeho funkčnost?

Děkuji.za odpověď

Nováková

Po nanesení opalovacích krémů s minerálními filtry v doporučeném množství se dá očekávat, že vám na kůži zůstane bílá vrstva (s vyjímkou krémů obsahující nanočástice). Nicméně většina bílého filmu zmizí, když se produkt více rozetře, jeho účinnost se tím nijak nezmenšuje.

Pokud vám přesto na obličeji i po důkladném rozetřetí zůstane bílá vrstva, kterou byste chtěla zakrýt make-upem, u minerálních filtů to není problém. Zde je doporučený postup:

1. Na obličej naneste nejprve opalovací krém v dostatečném množství, například na obličej se uvádí množství zhruba třetina lžičky.

2. Opalovací krém nechte dobře zaschnout 

3. Aplikujte make-up

4. Někomu může vyhovovat v další vrstvě nanést houbičkou přírodní kompaktní pudr, který poskytne další určitou část ochrany a může pomoci i k tomu, aby opalovací krém a make-up na obličeji lépe držely.

Pokud ale například ráno závodíte s časem, může být pro vás jiným řešením použití přírodního BB krému. Jedná se o spojení krému a make-upu, který kromě krytí nedokonalostí pleť hydratuje a chrání před UV zářením. Mezi přírodní značky, které už na trh s těmito krémy pronikly, patří Lavera a Alva. Například Alva nabízí certifikovaný BB krém (Ecocert) pro citlivou pokožku ve dvou odstínech - béžová a světle hnědá - s přírodními minerálními filtry a OF 20, který má velmi dobré ohlasy zákazníků v zahraničí i u nás.