Zpět nahoru

Kosmetika LR aloe vera

Dobrý den,

objevila jsem kosmetiku LR aloe vera, chěla jsem se zeptat na kvalitu této kosmetiky.

Děkuji Iveta T.

Dobrý den, mám taktéž dotaz na kvalitu kosmetiky od LR? Mám výborné zkušenosti s ptoravinovými doplňky LR, ale s kosmetikou si nejsem jistá. Některé kousky jsou bez parabenů a minerálních olejů, ale jiné např. parabeny bohužel obsahují, nemluvě o dalších látkách s předponami methyl, propyl, buthyl, atd... Děkuji za odpověď a hlavně za úžasný web se spoustou cenných informací, Pavla H.

Kosmetika LR Aloe Vera opravdu obsahuje řadu nevhodných ingrediencí. Vždy ale záleží na konkrétním výrobku a jeho složení. My jsme se podrobněji podívali na produkt Beauty Diamonds Intenzivní krém. Ten obsahuje celou řadu ingrediencí, které jsme již na našem webu v minulosti kritizovali. Ať už se jedná o konzervanty (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, parabeny, Phenoxyethanol), emulgátor PEG-10 (možná kontaminace z výroby karcinogením ethylenoxidem či 1,4 dioxane), umělá barviva, vyrobená z ropy - CI 19140 (Yellow 5), CI 15985 (Yellow 6) či umělé vůně (parfum).

Další složkou tohoto krému je retinylpalmitát, který je v kosmetické databázi Skindeep hodnocen velmi vysokým stupněm rizika. Jedná se o sloučeninu kyseliny palmitové a vitamínu A (retinolu). Při vystavení UV záření se sloučeniny retinolu rozkládají a produkují toxické volné radikály, které mohou poškodit naši DNA a způsobit genové mutace vedoucí k rakovině. Nejnovější studie ukazují, že retinylpalmitát - pokud se aplikuje na kůži - může za přítomnosti slunečního záření urychlit rozvoj kožních nádorů. Navíc denní používání kosmetických produktů s přidaným vitamínem A, může vést k tomu, že se v ženském těle vybudují vysoké úrovně tohoto vitamínu, které mohou být toxické pro vyvíjející se plod.

Za zmínku stojí i ingredience Butylphenyl Methylpropanal (jinak také Lilial). Jedná se o syntetickou vůni, která se může v našem těle postupem času hromadit a je - stejně jako další ingredience v tomto krému, Benzyl Salicylate - spojená s alergiemi a kontaktní dermatitidou. 

Pokud hledáte opravdu bezpečnou kosmetiku, zkuste se raději porozhlédnout jinde: hledání vám mohou usnadnit jednotlivé certifikace přírodní kosmetiky. Při rozhodování můžete využít i naše následující odkazy: