Zpět nahoru

Sonett Tuhé mýdlo na skvrny 100g

Velikost balení: 
100g
Země původu: 
Německo
Ekodrogérie: 
Certifikáty: 
Cena:55 Kč
K dodání ve čtvrtek 25.7.
Náš kód: 
02351
EAN: 
4007547201026

Vysoce účinný prostředek proti skvrnám od ovoce, krve, inkoustu, propisky, trávy, tuku atd.

Vhodné pro všechny bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken a směsných tkanin.

Tuhé žlučové mýdlo Sonett je osvědčeným prostředkem pro odstraňování odolných skvrn z nejrůznějších textilních materiálů, potahů i koberců. Směs rostlinných mýdel a hovězi žluči nečistoty spolehlivě rozpustí fleky, aniž by došlo k vyšisování barev.

Spojení rostlinných mýdel a hovězí žluči je účinným způsobem pro spolehlivé a současně šetrné odstranění odolných skvrn. Díky jemnému přírodnímu složení je mýdlo nedráždivé, nezpůsobuje alergie a současně nezatěžuje životní prostředí.

Použití

Navlhčené mýdlo aplikujte přímo na skvrnu, nechte působit cca 10 minut a poté opláchněte. V případě potřeby proces opakujte. Pouze k vnějšímu použití.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek

Mýdlo jako aktivní prací látka se získává jednoduchým vařením tuků s louhem. Každá tuková báze má díky svému různému původu poněkud odlišné prací vlastnosti. Kokosový tuk jako základ pro zhotovení mýdla tak má zvláště dobrou čisticí schopnost i u tvrdší vody. Mýdlo z palmového oleje dodává nezbytnou tvrdost a odolnost. Obě mýdla v kombinaci tak tvoří optimální základ k tomu, aby se ve žlučové látce mohla plně rozvinout schopnost rozpouštět tuky. Žluč je přidávána do hotového mýdla.

Biologické odbourávání

Mýdlo ztrácí okamžitě po použití, v bezprostřední reakci s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě, své  povrchové napětí (primární odbourávání), a nenapadá tak už živé organismy. Vápenaté mýdlo je následně ze 100 % rozkládáno na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Hovězí žluč je jako čistě přírodní produkt během několika málo dní úplně odbourána a vrácena do přírodního koloběhu.

Poznámka: Mýdlo je při použití mírně zásadité. Zelené chlorofylové zabarvení kousků mýdla může působením světla zesvětlat. To však nemá negativní vliv na schopnost žlučového mýdla rozpouštět skvrny. Nahnědlá barva, která se pak objevuje, je přirozená barva žluči.

Celý obal je recyklovatelný

Zásady ekologické drogerie SONETT

  • Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
  • Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
  • Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru
  • Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů
  • Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou ekocertifikátů.

Složení: 

Sodium soap*, aqua, fel tauri siccum, sodium copper chlorophyllin, sodium chloride, sodium thiosulphate

*suroviny z ekologického zemědělství